Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Flat IP65 spotlight in black with 3 x 8 W 4in1 QCL RGBW LED, QuickDMX transceiver
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 16h depending on program used
- Integrated automatic charging of the battery and status indicator
- 3 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; color blend stepless; color change adjustable; colors preset
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via master/slave function; IR remote control; QuickDMX; stand-alone; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 15°
- With mounting bracket
- LCD display
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Standing
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x declaration of conformity
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 12.6V DC 2500 mA | |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Battery/battery pack | |
| Battery pack type | 2 x lithium ion 11.1 V, 2600 mAh, 28.86 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 16h depending on program used |
| Recharging time 4h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 10 |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Master/slave function; IR remote control; QuickDMX; stand-alone; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; EASY SHOW 1; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° |
| Beam angle (1/10 peak) | 33° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:17.2 cm |
| Depth | 13.8 cm |
| Height | 6.2 cm |
| Weight | 1.61 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!