Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Hand-held microphone with battery pack for PXS receivers
- Dynamic hand-held microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Rugged metal housing
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 200m with line-of-sight
- Up to 28 transmitters can be operated in parallel without interference
- OLED display
- Charge status indicator
battery pack
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 10h
- Powered by a battery/battery pack
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x battery pack
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Hand-held transmitter |
| Power connection | Battery/battery pack built-in |
| Mains input via USB C (W) mounting version | |
| Capsule type | Dynamic |
| Size | Ø 2.54 mm |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 35 - 19000 Hz |
| Range | Range up to 200m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 640 - 690 MHz |
| Switching bandwidth | 50 MHz |
| Parallel mode | Max. 28 transmitter |
| RF power output | 20 mW (LO); 30 mW (HI) |
| Housing color | Black |
| Display type | OLED display |
| Display | Frequency , charge status indicator , Mute , RF signal level |
| Control elements | Transmitter power switch (high-low) |
| Switch | On/off/mute switch |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:25.5 cm |
| Diameter | Ø 5.0 cm |
| Weight | 0.29 kg |
| Battery pack | |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 3.7 V, 1000 mAh, 3.7 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 10h |
| Recharging time 3h | |
| Battery | 1 x Mignon (AA) (not included) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!