Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Ultra compact active monitor speaker (3 x 4", 150 W RMS)
- Efficient class D amplifier with 150 watts power
- High sound pressure and wide frequency range
- Low weight
- Black metal grille with acoustic foam
- High-quality workmanship with birch multiplex , black, rubberized Polyurea coating
- LAVOCE speaker
- For application areas such as: Stage; concerts/FoH's; band/rehearsal room; mobile use
- Application possibility: Monitoring
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 270 W |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version |
| Power | Rated:150W RMS |
| Program | 250W |
| Frequency range | 78 - 20000 Hz |
| Max. SPL | 119 dB |
| Dispersion angle | 30° x 60° |
| Attachment system | 2x M6 thread |
| 2x M10 thread | |
| Control elements | Power switch, level control, tone control |
| Controls | Limiter |
| Status LED | Power, limit |
| Connections | Input:line via 1 x 6.3-mm-jack (bal.) |
| Input | microphone via 1 x 3-pin XLR |
| Output | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Speaker | 3 x full range loudspeaker 4" with ferrit magnet |
| Basket material | steel |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Type of speaker | Stage monitor |
| Type of construction | Closed Box |
| Use of brands | LAVOCE speaker |
| Material | Birch multiplex |
| Color | Black, rubberized Polyurea coating |
| Dimensions | Length:20 cm |
| Width | 36 cm |
| Height | 13 cm |
| Weight | 5.05 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!