Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Class AB PA amplifier with limiter, 2 x 350 W RMS (4 ohms), 2 x 240 W RMS (8 ohms)
- 2 operating modes can be selected (stereo or bridged)
- 2 level controls
- Each channel with LED for activated protective circuit (protect) and output meter with clip LED
- Signal inputs via XLR or 6.3mm jack connectors
- Speaker outputs via lockable speaker jacks and pairs of screw terminals
- Additional Speaker plug for 8-ohm bridge operation
- Class AB circuitry
- (19") 48.3 cm rack installation 2 U
- Highly efficient air flow from front to rear
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- For application areas such as: Clubs/dancing school; installation; mobile use; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental; sports centres/gyms
Scope of delivery
- 1 x amplifier
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 4 x foot
- 4 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 115/230 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 495 W 1/8 power |
| Output power | 2 x 350 W RMS (4 ohms) |
| 2 x 240 W RMS (8 ohms) | |
| 700 W RMS bridged (8 ohms) | |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >95 dB |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Cooling | 1 x temperature-controlled fan , air flow from front to rear |
| Impedance | Input:20 kOhm , bal. |
| Input | 10 kOhm , unbal. |
| Circuitry | Class AB |
| Slew rate | >20 V/µs |
| Damping factor | >350 |
| Control elements | Power switch, level control per channel, groundlift selector, limiter selector, mode switch (stereo/bridged) |
| Controls | Short-circuit; overheat; DC voltage; power on/off transients; softstart |
| Status LED | Power, level meter, clip, bridged, protect |
| Connections | Input:line via 2 x 3-pin XLR |
| Input | line via 2 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Output | speaker via 2 x speaker built-in socket (F) |
| Output | speaker via screw terminal |
| Output | speaker (bridge) via 1 x speaker built-in socket (F) |
| Output | speaker (bridge) via screw terminal |
| Input sensitivity | 1.4 V |
| Max. level | Input:+21 dBV |
| Input | +9 V |
| Housing design | (19") 48.3 cm rack installation 2 U |
| Dimensions | Width:48.3 cm |
| Depth | 35.4 cm |
| Height | 8.9 cm |
| Weight | 8.70 kg |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!