Leírás
Bodypack transmitter with lavalier microphone for UHF-E receivers
- Sensitivity adjustable
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
microphone
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x microphone
- 2 x battery
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Bodypack with microphone |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| THD | <0.1 % at 1 kHz |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz |
| Carrier frequency | 823.6 MHz |
| RF power output | 10 mW |
| Modulation | FM |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Connector type | Mini XLR (M) 3-pin mounting version |
| Housing color | Black |
| Status LED | Charge status indicator |
| Color code | CH A= red, |
| Switch | On/off switch |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:6.8 cm |
| Depth | 2.3 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 0.14 kg |
| Microphone | |
| Type | Lavalier microphone |
| Cable length | 0.95 m |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Cardioid |
| Material | Metal |
| Color | Black |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!