Leírás
Headset microphone for UHF-E bodypack transmitter
- Low weight
- With gooseneck-microphone boom for exact positioning of the microphone capsule
- Provides high-quality voice pickup for applications requiring hands-free operation, such as aerobics or percussion
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Headset microphone |
| Power supply | 2-10V |
| Power connection | Mains input via Mini XLR (F) 3-pin |
| Cable length | 1 m |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 100 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >58 dB |
| Sensitivity | -43 dB |
| Impedance | 2.2 kOhm |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Weight | 0.04 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!