Leírás
Hand-held microphone for UHF-600 receivers
- Dynamic hand-held microphone with UHF pilot tone technology (PLL)
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- Polar pattern: Cardioid
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- UHF 823 - 832 MHz License-free and approved in large parts of Europe
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- Up to 12 transmitters can be operated in parallel without interference
- Ultra-low latency
- Multicolor LCD display
- Charge status indicator
Scope of delivery
- 1 x microphone
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Hand-held transmitter |
| Power supply | 3V DC 130 mA |
| Capsule type | Dynamic |
| Size | Ø 2.54 mm |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Frequency range | 50 - 16000 Hz |
| Sensitivity | -54 dB |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 823 - 832 MHz; UHF 863 - 865 MHz |
| Switching bandwidth | 11 MHz |
| Parallel mode | Max. 12 transmitter |
| RF power output | 5 mW (LO); 10 mW (HI) |
| Latency | < 3 ms |
| Modulation | FM |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Display | Frequency , charge status indicator , Mute , RF signal level |
| Material | Metal |
| Dimensions | Length:25.9 cm |
| Diameter | Ø 4.95 cm |
| Weight | 0.35 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!