Leírás
Bodypack transmitter for UHF-600 receivers
- Bodypack transmitter with PLL multifrequency transmitter
- Easy and error-free synchronization between receiver and transmitter via infrared signal
- Gain level adjustable in 4 steps
- Operating range up to 60m with line-of-sight
- License-free in Germany for professional use
- Up to 12 transmitters can be operated in parallel without interference
- Ultra-low latency
- LCD display
- Charge status indicator
microphone
- Polar pattern: Cardioid
Scope of delivery
- 1 x transmitter
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x microphone
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Bodypack with microphone |
| Power supply | 3V DC 155 mA |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Phantom power | 2.48 V DC |
| Range | Range up to 60m with line-of-sight |
| Frequency band | UHF 520 - 554 MHz |
| Switching bandwidth | 34 MHz |
| Parallel mode | Max. 12 transmitter |
| RF power output | 20 mW (LO); 30 mW (HI) |
| Latency | < 3 ms |
| Modulation | FM |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Display | Frequency , charge status indicator , Mute , RF signal level; AF audio level , gain |
| Control elements | Gain-switch (high-mid-low) |
| Connections | Input:microphone via 1 x mini XLR (M) 3-pin mounting version |
| Switch | On/off switch; mute control |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:6.6 cm |
| Depth | 2.8 cm |
| Height | 8.5 cm |
| Weight | 0.074 kg |
| Microphone | |
| Type | Headset microphone |
| Power supply | 1.5-10V DC |
| Cable length | 1.0 m |
| Capsule type | Condenser |
| Size | Ø 12 mm x 26.5 mm |
| Polar pattern | Cardioid |
| Frequency range | 80 - 18000 Hz |
| Sensitivity | -53 dB |
| Impedance | 600 Ohm |
| Color | Skin-colored |
| Weight | 0.028 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!