Leírás
VHF bodypack transmitter set for TM-250
- Operation with fixed VHF frequency
- LED indicator for battery capacity
- 3.5 mm jack (1/8") screw connection to headset or lavalier mic
- Polar pattern: Cardioid
- Powered by a battery/battery pack
- License free in germany
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Type | Bodypack with microphone |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Condenser |
| Polar pattern | Cardioid |
| Battery | 1 x 9.0 V E block 6F22 zinc carbon included |
| THD | <0.5 % at 1 kHz |
| Frequency band | VHF |
| Carrier frequency | 214 MHz |
| Frequency stability | ± 0.03 % |
| RF power output | 8.5 mW |
| Modulation | FM; F3F |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Switch | On/off switch |
| Material | Plastic |
| Dimensions | Width:6.5 cm |
| Depth | 3.2 cm |
| Height | 10.7 cm |
| Weight | 0.17 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!