Leírás
Stable single-hand microphone tripod with adjustable boom including transport bag
OMNITRONIC Microphone Tripod MS-3 with Boom bk
Stable single-hand microphone stand with adjustable boom
- One-handed height adjustment
- 3/8-inch thread
- Boom arm adjustable
- With plastic clip for cable routing
- Compact lightweight
- Rugged construction
- High stability
- Adjustable height
- For application areas such as: Mobile use
OMNITRONIC BOB Transport Bag for Tripod/Distance Tube
Accessory for the BOB series
- Suitable for stands and distance tubes
- Made of easy-care artificial black textile
- High-quality workmanship with textile , black
Scope of delivery
1 x OMNITRONIC Microphone Tripod MS-3 with Boom bk
- 1 x stand
1 x OMNITRONIC BOB Transport Bag for Tripod/Distance Tube
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 2.19 kg |
| OMNITRONIC Microphone Tripod MS-3 with Boom bk | |
| Maximum carrying capacity | 3 kg |
| Height | Maximum:200 cm |
| Minimum | 70 cm |
| Attachment system | 3/8 inch to 5/8 inch adapter |
| Boom length | 780 mm |
| Type (general stands) | Microphone stand with boom |
| Material | Steel; aluminum |
| Color | Black, painted |
| Weight | 2.00 kg |
| OMNITRONIC BOB Transport Bag for Tripod/Distance Tube | |
| Material | Textile |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:106 cm |
| Width | 9 cm |
| Depth | 7 cm |
| Weight | 0.19 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!