Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Portable 160 W PA system with Bluetooth including compatible wireless Mic Set
OMNITRONIC COMBO-160BT Active PA System
Portable 160 W PA system with Bluetooth
- Ultra-portable all-in-one PA system for mobile live and DJ applications
- Detachable 6-channel power mixer with built-in MP3 player
- Dual Class D amplifier (2 x 80 W RMS)
- 2 full-range speaker systems, each with 20 cm woofer and 25 mm tweeter, bass reflex system and flange for speaker stands
- 2 mono inputs mic/line with 2-band EQ and adjustable reverb
- Volume control per channel
- Adjustable monitor output
- Master level control with limiter indication
- UWM-2HH USB dongle with 2 wireless microphones available as accessory
- Control via Bluetooth
- Bluetooth: operating range up to 10m
- With accessory compartment
- For application areas such as: Mobile use; mobile djs / entertainer; sports centres/gyms
OMNITRONIC UWM-2HH USB Wireless Mic Set with two handheld microphones
Accessory kit for compatible Omnitronic products
- Operation with fixed UHF frequencies
- Automatic pairing
- Operating range up to 30m
- UHF 863 - 865 MHz License-free and approved in Europe
- For application areas such as: Mobile use; mobile djs / entertainer
Scope of delivery
1 x OMNITRONIC COMBO-160BT Active PA System
- 1 x amplifier
- 2 x speaker
- 1 x power cord
- 2 x jack cable
- 1 x remote control
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
1 x OMNITRONIC UWM-2HH USB Wireless Mic Set with two handheld microphones
- 1 x receiver
- 2 x microphone
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Paraméterek
| Weight | 16.83 kg |
| OMNITRONIC COMBO-160BT Active PA System | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 200 W |
| Power | Rated:2x 80W RMS |
| Control | Bluetooth |
| Range | Bluetooth:range up to 10m |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Circuitry | Class D Biamp |
| Connections | Input:microphone via USB A (F) mounting version |
| Input | mic/line via 2 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Input | line via 2 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Input | line via 1 x 3.5 mm jack (stereo) mounting version |
| Output | speaker via 2 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Output | line via 1 x stereo RCA |
| Channels | , channel control via rotary dial, 2-band tone control EQ ±6dB at 70Hz/13kHz |
| Max. level | Input:microphone -14 dBu |
| USB port | 1 x type A |
| Dimensions | Width:67 cm |
| Depth | 31 cm |
| Height | 46 cm |
| Weight | 16.50 kg |
| Speaker | |
| Speaker | 1 x woofer 8" |
| Horn 1" | |
| Dimensions | Width:30 cm |
| Depth | 26 cm |
| Height | 46 cm |
| Weight | 5.85 kg |
| OMNITRONIC UWM-2HH USB Wireless Mic Set with two handheld microphones | |
| Type | Wireless set |
| Range | Range up to 30m |
| Frequency band | UHF 863 - 865 MHz |
| Frequency stability | ± 0.01 % |
| RF power output | 10 mW |
| Frequency selection | Fixed frequencies |
| Weight | 0.33 kg |
| Receiver | |
| Power supply | 5V DC 500 mA |
| Power connection | Mains input via USB, type A |
| Status LED | Signal |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Dimensions | Length:10 cm |
| Width | 3.1 cm |
| Height | 1.3 cm |
| Weight | 0.02 kg |
| Microphone | |
| Power supply | 3V DC |
| Power connection | Battery/battery pack |
| Capsule type | Dynamic |
| Battery | 2 x Mignon (AA) (not included) |
| Carrier frequency | 863.3 MHz; 865 MHz |
| Color code | CH A= blue, CH B= orange, |
| Switch | On/off switch |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Dimensions | Length:25 cm |
| Diameter | Ø 5 cm |
| Weight | 0.170 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!