Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Mobile column PA system with DSP, mixer, stereo Bluetooth link, 350 W RMS
The ROD-1043 is an active column PA system with a high-power subwoofer with 2-channel power mixer and a full-range column speaker for mobile applications. The system offers a mono input (XLR and 6.3 mm jack) and a stereo line input (RCA). The amplifier supplies a power of 200 W and 150 W. The latest Bluetooth technology with TWS support ensures fast and stable wireless connections to Bluetooth audio sources and links two ROD systems for stereo setups.
- Multiband Compressor; Multistep Limiter; Active Phase Correction; Delay Compensation
- Excellent sound quality and high transmission range
- Stereo Bluetooth link for wireless stereo operation with 2 systems linked together
- Metal grille
bass
- 2 recessed carrying handles
- 4 x plastic feet
integrated amplifier module
- Digital signal processor
- DSP presets: FLAT; CLUB; VOICE; BASS BOOST; BASS REDUCTION
- Control via Bluetooth
- Bluetooth: operating range up to 10m in buildings
Scope of delivery
- 1 x bass
- 1 x top
- 1 x distance tube
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x speaker cable
- 2 x tie strap
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Output power | 350 W RMS system |
| Frequency range | 42 - 20000 Hz system |
| Max. SPL | 125 dB system |
| DSP | Multiband Compressor; Multistep Limiter; Active Phase Correction; Delay Compensation |
| Weight | 19.20 kg |
| Bass | |
| Frequency range | 42 - 150 Hz |
| Attachment system | M20 thread |
| Speaker | 1 x woofer 10" with ferrit magnet |
| Basket material | steel |
| Voice coil lows 2" | |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Type of speaker | Subwoofer |
| Type of construction | Vented |
| Recessed carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x plastic feet |
| Material | MDF (medium density fiberboard), 16 mm |
| Color | Black, textured coating |
| Dimensions | Width:32 cm |
| Depth | 46.5 cm |
| Height | 44.5 cm |
| Weight | 16.5 kg |
| Integrated amplifier module | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | Max. 250 W |
| Protection class | Protection class I |
| Output power | 1 x 200 W RMS LF |
| 1 x 150 W RMS (4 ohms) HF | |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug included |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 2.5 A fuse serviceable |
| DSP | Digital signal processor |
| DSP presets | FLAT; CLUB; VOICE; BASS BOOST; BASS REDUCTION |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth | Version:5.3 with stereo link (TWS) |
| Bluetooth device name | ROD-1043 |
| Range | Bluetooth:range up to 10m in buildings |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Circuitry | Class D |
| Control elements | Level control, power switch, Input sensitivity switch |
| Controls | Short-circuit; DC voltage; limiter; overload |
| Status LED | Signal, limit, DSP presets, pairing, link |
| Connections | Input:mic/line via 1 x 3-pin XLR/6.35mm jack (F) combination socket (mounting version) |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Output | line via 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Output | top via 1 x speaker built-in socket (F) |
| Input channels | 1 x stereo via RCA or Bluetooth, channel control via rotary dial |
| 1 x mono with mic-line switch via Combination socket (XLR/jack), channel control via rotary dial | |
| Crossover frequency | 150 Hz |
| Top | |
| Power | Program:160W |
| Rated | 80W AES |
| Frequency range | 150 - 20000 Hz |
| Sensitivity | 90 dB (1W/1m) |
| Dispersion angle | 100° x 20° |
| Impedance | 1 x 4 ohms top |
| Attachment system | Flange:Ø 25mm |
| Connections | Input:top via 1 x speaker built-in socket (F) |
| Speaker | 4 x full range loudspeaker 3" with neodymium magnet |
| Basket material | steel |
| Voice coil full range loudspeaker 0.75" | |
| Conematerial | cardboard/paper |
| Type of speaker | Column speaker |
| Type of construction | Closed Box |
| Material | Plastic hard |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:8.5 cm |
| Depth | 10.5 cm |
| Height | 45 cm |
| Weight | 1.43 kg |
| Distance tube | |
| Height | Maximum:95 cm |
| Minimum | 59 cm |
| Adjustable in 4 steps with locking pin | |
| Attachment system | M20 thread |
| Pivot | Ø 25mm |
| Type (general stands) | Speaker stand/manual |
| Material | Steel, painted |
| Weight | 0.74 kg |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | 1.80 m |
| Speaker cable | |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² speaker cable |
| Cable length | 2 m |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!