Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4-channel DJ mixer with Bluetooth and MP3 player
- 4 input channels with gain control, LED level meter, 3-band equalizer, cue button and channel fader
- DJ microphone channel with level control, 2-band equalizer, on/off and talkover switch
- Pre-fader listening to all input channels and the master output via adjustable stereo headphones output
- Crossfader with assignment switches and adjustable curve
- Master channel with level and balance control
- 10-digit stereo LED level meter
- Adjustable monitor output
- 10 line and 2 phono inputs via RCA jacks
- Balanced XLR and RCA outputs
- Record output, independent of the master
- Desktop console housing
- For application areas such as: Party room; mobile djs / entertainer; mobile use
audio player
- Control via Bluetooth
- LCD display
Scope of delivery
- 1 x mixer
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x RCA cable
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 6.5 W |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via C8 (M) "figure 8" mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >65 dB |
| THD | <0.1 % at 1 kHz |
| Microphone <1.0 % at 1 kHz | |
| Housing color | Black |
| Control elements | Audio player, talkover, crossfader selector switch, crossfader, crossfade curve switch |
| Status LED | Channel level meter, master level meter, CUE, ON AIR, power |
| Connections | Input:line via 6 x stereo RCA |
| Input | line/phono via 2 x stereo RCA |
| Input | microphone via 1 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Input | audio player via 1 x USB A (F) mounting version |
| Output | master via 1 x stereo RCA |
| Output | master via 2 x 3-pin XLR |
| Output | rec. via 1 x stereo RCA |
| Output | booth via 1 x stereo RCA |
| Output | headphones via 1 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Channels | Input channel:1 x stereo with line-line-player switch via RCA or player, channel control via fader, 3-band tone control EQ, gain control, CUE switch |
| Input channel | 1 x stereo with line-line switch via RCA, channel control via fader, 3-band tone control EQ, gain control, CUE switch |
| Input channel | 2 x stereo with line-line/phono switch via RCA, channel control via fader, 3-band tone control EQ, gain control, CUE switch |
| Microphone channel | 1 x mono via jack, channel control via rotary dial, 2-band tone control EQ, talkover switch, ON AIR switch |
| Master output | 1 x stereo via XLR or RCA, channel control via rotary dial, balancecontrol |
| Booth output | 1 x stereo via RCA, channel control via rotary dial, cue mix function |
| Headphones output | 1 x stereo via jack, channel control via rotary dial |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Length:35 cm |
| Width | 26.6 cm |
| Height | 10.5 cm |
| Weight | 3.46 kg |
| Audio player | |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth | Version:4.2 + EDR |
| Profiles | A2DP, AVRCP |
| Bluetooth device name | PM-422P |
| Audio player | USB + Bluetooth |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Display type | LCD display |
| Display | Singer , song title , play time remaining , play time elapsed; ID3-Tags |
| Music format | MP3, WMA; WAV |
| Available storage media | USB devices max. 32GB (FAT 32) |
| USB port | Type A |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!