Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
High-quality monitor stereo headphones
- Closed, circumaural, dynamic stereo headphones
- Very good attenuation of background noise makes them especially suitable for use as monitoring headphones in a noisy environment, film and theater applications, DJ or recording applications
- Very high output power
- Powerful 50 mm neodymium magnet and HQ voice coil
- Enhanced frequency response tuned to deliver high-output bass with extended highs
- Soft circumaural ear pads and adjustable leatherette headband
- Optimal wearer-comfort due to single cable (L)
- Gold-plated 3.5 mm stereo jack with 6.3 mm adapter
- For application areas such as: Mobile djs / entertainer; homerecording and studios
Scope of delivery
- 1 x headphones
- 2 x adapter cable
- 1 x adapter
- 1 x bag
- 1 x user manual
- 1 x strap
Manuals
ManualsParaméterek
| Cable length | Approx. 3 m detachable |
| 1.5 m , spiralcable detachable | |
| Frequency range | 8 - 30000 Hz |
| Sensitivity | 96 dB |
| Rated power | 1500 mW |
| Impedance | 32 Ohm |
| Connections | 6.3 mm jack (stereo) |
| 3.5 mm jack (stereo) | |
| Speaker | 2" with neodymium magnet |
| Transducer type | Dynamic |
| Type (headphones) | Closed, earenclosing |
| Weight | 0.71 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!