Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
3-channel DJ mixer with integrated MP3 player
- 3 input channels, switchable 2 x phono/line and 1 x USB/line
- All input channels with gain control, 3-band equalizer and cue button
- DJ microphone input with talkover selector, level control and 3-band equalizer
- Pre-fader listening (CUE) to the input channels and the master output via adjustable headphones output, with cue mix control
- Crossfader for crossfading between the phono/line channels
- 5-digit stereo LED level meter, switchable between master and PFL signal
- Additional recording output
- Desktop console housing
- For application areas such as: Party room; mobile djs / entertainer; mobile use
Scope of delivery
- 1 x mixer
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| 12V | |
| Power consumption | 4.00 W |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with AC adapter (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >75 dB |
| THD | <0.07 % at 1 kHz |
| Audio player | USB |
| Housing color | Black |
| Control elements | Crossfader, source selector, talkover, power switch |
| Status LED | Switchable master level meter, channel source, CUE, ON AIR |
| Connections | Input:line/phono via 2 x stereo RCA |
| Input | line via 1 x stereo RCA |
| Input | audio player via 1 x USB A (F) mounting version |
| Input | microphone via 1 x 6.3 mm jack socket (mono) mounting version |
| Output | master via 1 x stereo RCA |
| Output | rec. via 1 x stereo RCA |
| Output | headphones via 1 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Channels | Input channel:2 x stereo with line-phono switch via RCA, channel control via fader, 3-band tone control EQ, gain control, CUE switch, source selector, CUE switch |
| Input channel | 1 x stereo with line-player switch via RCA or player, channel control via fader, 3-band tone control EQ, gain control, CUE switch |
| Microphone channel | 1 x mono via jack, channel control via rotary dial, 2-band tone control EQ, ON AIR switch |
| Master output | 1 x stereo via RCA, channel control via rotary dial, cue mix function |
| Headphones output | 1 x stereo via jack, channel control via rotary dial |
| Music format | MP3, WAV |
| Available storage media | USB devices max. 32GB (FAT 32) |
| USB port | Type A |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Width:17.2 cm |
| Depth | 26 cm |
| Height | 7.8 cm |
| Weight | 1.83 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!