Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
DJ mixer with Bluetooth connectivity, bipolar filter and 6 sound effects
- Bluetooth signal routable to channel 1 and 2
- DJ microphone channel with level control and 2-band equalizer
- Crossfader with adjustable curve and reverse function
- Pre-fader listening to all input channels and the master output via adjustable stereo headphones output
- Master channel with level control and stereo LED level meter
- 4 line and 2 phono inputs via RCA jacks
- Additional recording output
- DJ filter LPF/HPF bipolar per channal
- Control via Bluetooth
- Bluetooth: operating range up to 15m
- Desktop console housing
- For application areas such as: Party room; mobile use; mobile djs / entertainer
Scope of delivery
- 1 x mixer
- 1 x power cord
- 1 x antenna
- 1 x RCA cable
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | Max. 8 W |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Mains input via C8 (M) "figure 8" mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Frequency range | 20 - 20000 Hz |
| S/N ratio | >80 dB |
| THD | <0.1 % at 1 kHz |
| DJ filter | Per channal:LPF/HPF bipolar, |
| DJ-FX | Master:CHORUS, REVERB, DELAY, FLANGER |
| Master | WHA, PHASE, |
| Control | Bluetooth |
| Bluetooth device name | PM-202FX |
| Range | Bluetooth:range up to 15m |
| Crosstalk | >60 dB |
| Control elements | Crossfader, Crossfade curve control, crossfade reverse switch, FX Parameter control, power switch |
| Status LED | Power, master level meter |
| Connections | Input:line/phono via 2 x stereo RCA |
| Input | line via 2 x stereo RCA |
| Input | microphone via 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Input | antenna via 1 x SMA (F) mounting version |
| Input | Earthing connection via 2 x screw terminal |
| Output | master via 2 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| Output | master via 1 x stereo RCA |
| Output | rec. via 1 x stereo RCA |
| Output | headphones via 1 x 6.3 mm jack socket (stereo) mounting version |
| Output | headphones via 1 x 3.5 mm jack (stereo) mounting version |
| Channels | Input channel:2 x stereo with Line-Line/Phono-Bluetooth switch via RCA, channel control via 60mm fader, 2-band tone control EQ, gain control, CUE switch |
| Microphone channel | 1 x mono via XLR, channel control via rotary dial, 2-band tone control EQ |
| Master output | 1 x stereo via XLR or RCA, channel control via rotary dial, balancecontrol |
| Headphones output | stereo via jack, channel control via rotary dial, cue mix function |
| Rec. output | stereo via RCA |
| Material | Metal |
| Color | Black |
| Housing design | Desktop console housing |
| Dimensions | Length:30.5 cm |
| Width | 19.0 cm |
| Height | 11.0 cm |
| Weight | 2.18 kg |
| Power cord | |
| Cable length | 2.10 m detachable |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!