Leírás
Pumpkin with monster face
On Halloween, carved pumpkins can not be missing in front of the door, in the front yard or as a room decoration. Their task is to keep evil spirits away from the house and its inhabitants - the scarier the carving looks, the better.The ocher-colored Halloween pumpkin from Europalms perfectly fulfills this task with its monster grimace. It has a total height of about 25 cm and is carved out on the inside. To enhance the creepy effect, a small LED lamp can also be placed inside. This way it becomes the perfect "jack-o-lantern".
- The article is delivered ready to stand
Scope of delivery
- 1 x figurine
Paraméterek
| Standing/fixation | Free standing |
| Material | Plastic |
| Color | Orange |
| Season | Halloween; fall |
| Dimensions | Width:25 cm |
| Depth | 22 cm |
| Height | 25.5 cm |
| Weight | 0.24 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!