Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED zoom effect bar with RGBW color mixing, incl. IR remote control
- 4 segments for dynamic running lights
- 16 LEDs 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
4 segments controlled separately - Zoom motor driven
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 17 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; QuickDMX via 5-pin XLR (M) mounting version (optional); master/slave function
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- With double bracket
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x remote control
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 140 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 16 x 10 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 5; 7; 9; 20; 26 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; sound to light via microphone; QuickDMX via 5-pin XLR (M) mounting version (optional); master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 5 - 75° |
| Beam angle (1/10 peak) | 10 - 80° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Dimensions | Width:57.5 cm |
| Depth | 19.5 cm |
| Height | 23 cm |
| Weight | 8.95 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!