Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Beam/spot/wash moving head with 371 W discharge lamp, color wheel, gobo wheels, prisms, frost, focus and zoom
- Light source: Osram Sirius HRI 371W discharge lamp
- Lamp installed and adjusted ex factory
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- Positioning within 540° PAN, 230° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Exact 16 bit resolution at zoom, focus
- Prism 16-fold; prism 8-fold rotating; prism 16-fold rotating; gobo wheel with static gobos; gobo wheel with rotating gobos; focus motor-driven; zoom motor driven; frost filter; Dimmer
- Color animations; patterns
- Beam effect; spot effect; wash effect
- Color wheel with 13 dichroic filters plus open
rainbow effect with adjustable speed in both directions; half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open
shake effect - Slot-in gobo system for easy gobo replacement
- Gobos changeable
- Gobo wheel with static gobos, 11 gobos and open
shake effect - Gobo wheel with static gobos, 5 gobos and open
shake effect - Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Preprogrammed in Light Captain
- With a beam angle of 4° - 35°
- Multicolor LCD display,
with battery buffering for easy controlling - Mains input and output for power linking up to 4 units
- OSRAM bulb included
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 490 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 8 A |
| Lamp type | Discharge lamp |
| Max. TILT movement | 230° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 1 - 18 Hz |
| Equipment | Prism 16-fold; prism 8-fold rotating; prism 16-fold rotating; gobo wheel with static gobos; gobo wheel with rotating gobos; focus motor-driven; zoom motor driven; frost filter; Dimmer |
| Color generation | Color wheel with 13 dichroic filters plus open |
| Rainbow effect with adjustable speed in both directions; half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with rotating gobos, 7 gobos and open |
| Shake effect | |
| Outside diameter 22.5mm | |
| Image diameter 12mm | |
| Slot-in gobo system for easy gobo replacement | |
| Gobos changeable | |
| Gobo wheel with static gobos, 11 gobos and open | |
| Shake effect | |
| Gobo wheel with static gobos, 5 gobos and open | |
| Shake effect | |
| DMX channels | 22; 26 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Preprogrammed in | Light Captain |
| Beam angle | 4° - 35° |
| Beam angle (1/2 peak) | Spot 4 - 35° |
| Beam angle (1/10 peak) | Spot 4 - 35° |
| Housing color | Black |
| Display type | Multicolor LCD display battery buffering |
| Use of brands | OSRAM bulb included |
| Dimensions | Width:39.5 cm |
| Depth | 30.5 cm |
| Height | 63.0 cm |
| Weight | 22.70 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!