Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Curved stand mount with DMX-controlled motor for mirror balls up to 50 cm
- Adapter (Ø 35 mm) for mounting on stands, podiums DJ booths
- Fast assembly without any tools
- Solid metal version
- Rotation speed adjustable; Rotation direction adjustable
- Control via stand-alone; DMX
- Suitable for a mirror ball with a diameter of up to 50 cm
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Wedding/gala/events; mobile use; mobile djs / entertainer; small rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: On stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x adapter
- 1 x chain link
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 7 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 3 m |
| Fuse | 5 x 20 mm, F fuse replaceable |
| Speed | 0 RPM - 3 RPM , 360 ° forward/backward |
| DMX channels | 1; 2 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) |
| Control | Stand-alone; DMX |
| Maximum load | 10 kg |
| Max. mirror ball diameter | 50 cm (EUROLITE) |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Metal |
| Color | Black, matte, painted |
| Dimensions | Width:9.5 cm |
| Depth | 40 cm |
| Height | 82.5 cm |
| Weight | 2.73 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Adapter | |
| Material | Aluminum casting, 4 mm |
| Color | Black, matte, painted |
| Inside diameter | Ø 3.5 cm |
| Dimensions | Height:5 cm |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!