Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PAR-38 housing with E-27 socket including PAR-38 LED lamp with modern dim-to-warm-feature
EUROLITE PAR-38 Spot bk
PAR-38 housing with E27 socket (with plug + cable)
- Heat-resistant fixing screw
- Precise light output
- Strong cable tension relief
- Control via plug and play
- With mounting bracket
- For PAR 38
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; restaurants, bars and hotels; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
OMNILUX PAR-38 230V COB 18W E-27 LED 1800k-3000k dim2warm
PAR-38 LED lamp with modern dim-to-warm feature
- Dimming behavior comparable with incandescent and halogen lamps (dim-to-warm)
- Changes the light color from 3000 K (warm white) to 1800 K (extra warm white) when dimming
- Creates particularly cosy atmospheres
- Easy lamp replacement
- Energy-saving
- Dimmable
- Easy installation
- Variable color temperature 1800 K - 3000 K
- Very high color rendering index (CRI)
Scope of delivery
1 x EUROLITE PAR-38 Spot bk
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 1.08 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EUROLITE PAR-38 Spot bk | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 85 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05SS-F |
| Cable length | Approx. 0.9 m |
| Base | E27 |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Construction | PAR-38 |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Material | Aluminum; metal |
| Slot for spot length | 17.2 cm x 17.2 cm |
| Dimensions | Length:21.5 cm |
| Width | 19 cm |
| Depth | 19 cm |
| Weight | 0.70 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø12mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Filter frame | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø8mm |
| Material | Metal, 1 mm |
| Dimensions | Length:17 cm |
| Width | 17 cm |
| Diameter | Ø 14 cm |
| Weight | 0.12 kg |
| OMNILUX PAR-38 230V COB 18W E-27 LED 1800k-3000k dim2warm | |
| Operating voltage | 230, 220 - 240 V |
| Nominal wattage | 18 W |
| Base | E27 |
| Lamp type | LED lamp; reflector lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Beam angle | 38° |
| Setup | Easy installation |
| Color of light | White |
| Color temperature | 1800K - 3000K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 96 Ra |
| Construction | PAR-38 |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Lamp life | 15000 h |
| Luminous flux | 1440 lm |
| Wavelength | 630 nm |
| Weight | 0.38 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 963434 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!