Leírás
PAR-16 housing with GU10 socket (with plug + cable)
EUROLITE PAR-16 Spot GU-10 black
- Mini-spot for GU-10 lamp
- Color-filters attachable
- Control via plug and play
- For PAR 16
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
OMNILUX LED GU10 RGB/WW/CW WiFi
Smart Wi-Fi bulb RGB+CCT, controlled via app, Alexa & Google Home
- Multicolor LED bulb with Wi-Fi technology for a smart home
- Works without a bridge or hub--simply connect to a 2.4 GHz Wi-Fi network and you're ready to go!
- Dimmer electronic; color change adjustable; color fade adjustable; color blend stepless; color selection; program speed adjustable; program selection
- Control via Wi-Fi; Smart Life app; Amazon Alexa; Google Assistant; IFTTT
- 2.4 GHz license-free worldwide
- Variable color temperature 2700 K - 6500 K
- Good color rendering index (CRI)
Scope of delivery
1 x EUROLITE PAR-16 Spot GU-10 black
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
1 x OMNILUX LED GU10 RGB/WW/CW WiFi
- 1 x illuminant
- 1 x declaration of conformity
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 0.32 kg |
| EUROLITE PAR-16 Spot GU-10 black | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05SS-F |
| Cable length | Approx. 0.4 m |
| Base | GU10 |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Construction | PAR-16 |
| Housing color | Black |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Slot for spot length | 7.8 cm x 7.8 cm |
| Dimensions | Length:17 cm |
| Width | 11 cm |
| Height | 13 cm |
| Weight | 0.28 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø10mm |
| Material | Aluminum, 3 mm |
| Filter frame | |
| Shape | Octagonal |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Dimensions | Width:7.7 cm |
| Height | 7.7 cm |
| Diameter | Ø 5.2 cm |
| Weight | 0.01 kg |
| OMNILUX LED GU10 RGB/WW/CW WiFi | |
| IP classification | IP20 |
| Operating voltage | 230 |
| Nominal wattage | 4 W |
| Base | GU10 |
| Wi-Fi | Standard:IEEE 802.11 b/g/n |
| Lamp type | LED lamp; reflector lamp |
| Beam angle | 180° |
| Control | Wi-Fi; Smart Life app; Amazon Alexa; Google Assistant; IFTTT |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Color of light | Switching colors |
| Color temperature | 2700K - 6500K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 81 Ra |
| Construction | Bulb |
| Burning position | S180 (universal) |
| Luminous flux | 350 lm |
| Wavelength | Warm white (WW) 605 nm; cold white (CW) 452 nm; cold white (CW) 578 nm; red (R) 640 nm; green (G) 520 nm; blue (B) 456 nm |
| Lamp current | 0.08 A |
| Dimensions (LxD) | 55x50 mm |
| Housing color | Semi-transparent |
| Weight | 0.04 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1023835 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!