Leírás
Compact 400 W fog machine with cable remote control including 1l Smoke Fluid
EUROLITE N-10 Fog Machine silver
400 watt fogger with remote control
- Output distance: Approx. 2 m
- With level indication
- Operates on water-based fluid
- Control via wired remote control
- With mounting bracket
- For application areas such as: Party room; clubs/dancing school; small rental
- Application possibility: Standing; suspended
Package contents
- 1 x device, 1 x user manual, 1 x mounting bracket, 2 x knurled screw, 2 x washer, 1 x filter
EUROLITE SMOKE FLUID -B- Basic, 1l smoke fluid
Fog effect with medium density and hang time
- Odorless
- Glycerine-free composition
- Non-toxic
- Not harmful to health
- Biodegradable according to OECD 301E/EEC 84/449 C3
- Non-flammable, no transport restrictions, no hazardous material
- Permanent quality control
- Proven quality
- Water-based fluid ready for use
- Made in Germany
Manuals
ManualsParaméterek
| Weight | 2,90 kg |
| EUROLITE N-10 Fog Machine silver | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | 400 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Warm-up time | Approx. 5 min |
| Output distance | Approx. 2 m |
| Tank capacity | 0,3 l water-based fluid fixed tank |
| Fluid consumption | Approx. 12 ml/min |
| Control | Wired remote control |
| Housing color | Silver |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Controls | Overheat |
| Color | Silver |
| Dimensions | Width:14,5 cm |
| Depth | 26,5 cm |
| Height | 17 cm |
| Weight | 1,87 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| EUROLITE SMOKE FLUID -B- Basic, 1l smoke fluid | |
| Container size | 1 l |
| Type of fluid | Water-based fluid ready for use |
| Weight | 1,03 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!