Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Follow spot with cold white 600 W LED including PRO flightcase
EUROLITE LED SL-600 DMX Search Light
Follow spot with cold white 600 W LED for long distances, zoom, DMX
- Manual control via movable control panel with buttons and faders
- 1 LED 600 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Focus manual; iris stepless
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable - The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- Flicker-free
- Direct color temperature selection for 3 preset values
- With mounting bracket
- LCD display
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for a range of use from 50 to 100 meters
- For application areas such as: Wedding/gala/events; stage; theater; rental
- Application possibility: On stand
ROADINGER Flightcase 1x LED SL-600
Trunk case, PRO version
- With 1 device compartment
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 3 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
1 x EUROLITE LED SL-600 DMX Search Light
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Paraméterek
| Weight | 35.00 kg |
| EUROLITE LED SL-600 DMX Search Light | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 640 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 600 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 0.8 - 16 Hz |
| Equipment | Focus manual; iris stepless |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable | |
| DMX channels | 5 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 26600 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 7 - 13° |
| Beam angle (1/10 peak) | 7 - 13° |
| Color temperature | 6500K |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Range of use | 50m - 100m |
| Dimensions | Length:105 cm |
| Width | 23 cm |
| Height | 34 cm |
| Weight | 18.50 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 1x LED SL-600 | |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 3 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Inside dimensions | 109 cm x 38.5 cm x 36 cm |
| Device compartment | 105 cm x 38.5 cm x 36 cm |
| Dimensions | Width:113 cm |
| Depth | 43 cm |
| Height | 42 cm |
| Weight | 13.60 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!