Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof battery LED spot (IP65) ideal as trusslight or uplight with bright 3x10W RGBW LED
EUROLITE AKKU IP TL-3 QCL Trusslight CRMX
- Integrated wireless receiver for CRMX operation
- Compact and bright
- Additional frost filter provides a wide, soft and homogeneous light
- Threaded inserts for suspended installation
- Cordless, flexible and versatile
- Battery operation up to 10h depending on program used
- 3 LEDs 10 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) with adjustable response; white balance; Energy-saving mode
- Uplight effect
- 36 integrated show programs
- Direct color selection for 15 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; master/slave function; IR remote control; DMX; CRMX by LumenRadio; W-DMX by wireless solution; RDM
- Fixtures available for Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 8°
- OLED display
- Display of the remaining battery life for the current setting
- Charge status indicator
- Rubber feet
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; rental; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
ROADINGER Flightcase 6x AKKU IP TL-3 QCL Trusslight CRMX with charging function and wheels
Trunk case with castors
- With 1 accessory compartment
- With 6 device compartments
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 9 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- Edge mounting handle
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
Scope of delivery
6 x EUROLITE AKKU IP TL-3 QCL Trusslight CRMX
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x external mains adapter
- 1 x frost filter
- 3 x knurled screw
- 1 x remote control
- 1 x battery
1 x ROADINGER Flightcase 6x AKKU IP TL-3 QCL Trusslight CRMX with charging function and wheels
- 1 x case
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 4 x screw
Paraméterek
| Weight | 35.72 kg |
| EUROLITE AKKU IP TL-3 QCL Trusslight CRMX | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 16.8V 3150 mA | |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Mains input via coaxial power connector (M) mounting version power supply cord with Euro plug (provided) |
| Battery/battery pack | |
| Cable length | 1.5 m detachable |
| Battery pack type | 1 x lithium ion 14.8 V, 5200 mAh, 76.96 Wh |
| Battery pack | Battery operation up to 10h depending on program used |
| Recharging time 3.5h | |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 3 x 10 W 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1 - 23 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 8; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; master/slave function; IR remote control; DMX; CRMX by LumenRadio; W-DMX by wireless solution; RDM |
| Fixtures available for | Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Beam angle (1/2 peak) | 8° |
| Frost filter 20° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 16° |
| Frost filter 40° | |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x M10 thread |
| Display type | OLED display |
| Display | Battery runtime calculation , charge status indicator |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Length:13 cm |
| Depth | 11.5 cm |
| Height | 15.3 cm |
| Weight | 2.24 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2032 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 6x AKKU IP TL-3 QCL Trusslight CRMX with charging function and wheels | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable length | 1.2 m |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 5 A fuse replaceable |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Edge mounting handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| Material | Plywood multi-layer glued, 9 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 16 cm x 15 cm x 21 cm |
| Inside dimensions | 66.5 cm x 46 cm x 21 cm |
| Accessory compartment | 55 cm x 11 cm x 16 cm |
| Dimensions | Length:72.00 cm |
| Depth | 52.00 cm |
| Height | 48.30 cm |
| Weight | 20.85 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!