Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PAR-16 housing with GU10 socket (with plug + cable)
EUROLITE PAR-16 Spot GU-10 black
- Mini-spot for GU-10 lamp
- Color-filters attachable
- Control via plug and play
- For PAR 16
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
OMNILUX GU-10 230V COB 5W LED 1800-3000K dim2warm
LED lamp with modern dim-to-warm feature
- Dimming behavior comparable with incandescent and halogen lamps (dim-to-warm)
- Changes the light color from 3000 K (warm white) to 1800 K (extra warm white) when dimming
- Creates particularly cosy atmospheres
- Easy lamp replacement
- Energy-saving
- Dimmable
- Easy installation
- With a beam angle of 24°
- Variable color temperature 1800 K - 3000 K
- Very high color rendering index (CRI)
EUROLITE EDX-4 DMX RDM LED Dimmer Pack
4-channel dimmer for LED lights with 230 V operation
- Trailing edge dimmer with 4 channels
- Max. channel load 200 watts
- Independent DMX addressing per channel possible
- Dimmer or switch operation
- 4 channel faders for control on the device
- Note: Only suitable for LED - not for conventional light bulbs
- 16 integrated show programs
- Control via RDM; stand-alone; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- With rigging points
- LCD display
- For application areas such as: Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Wall mounting
Scope of delivery
4 x EUROLITE PAR-16 Spot GU-10 black
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
1 x EUROLITE EDX-4 DMX RDM LED Dimmer Pack
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Paraméterek
| Weight | 3.81 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EUROLITE PAR-16 Spot GU-10 black | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Power consumption | Max. 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Fixed power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05SS-F |
| Cable length | Approx. 0.4 m |
| Base | GU10 |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Construction | PAR-16 |
| Housing color | Black |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Slot for spot length | 7.8 cm x 7.8 cm |
| Dimensions | Length:17 cm |
| Width | 11 cm |
| Height | 13 cm |
| Weight | 0.28 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø10mm |
| Material | Aluminum, 3 mm |
| Filter frame | |
| Shape | Octagonal |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Dimensions | Width:7.7 cm |
| Height | 7.7 cm |
| Diameter | Ø 5.2 cm |
| Weight | 0.01 kg |
| OMNILUX GU-10 230V COB 5W LED 1800-3000K dim2warm | |
| Operating voltage | 230 |
| Nominal wattage | 5 W |
| Base | GU10 |
| Lamp type | LED lamp; reflector lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| Measurand (Pst LM) | 0.0 |
| Setup | Easy installation |
| Beam angle | 24° |
| Beam angle (1/2 peak) | 24° |
| Beam angle (1/10 peak) | 60° |
| Color of light | White |
| Color temperature | 1800K - 3000K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 90 Ra |
| Luminous flux maintenance | 13 |
| MacAdam Color consistency | 3 |
| Operating temperature max. | 40° C |
| Operating temperature min. | 20° C |
| Lamp life | 15000 h |
| Luminous flux | 400 lm |
| Luminous flux maintenance | 0.97 |
| Wavelength | 640 nm |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:5 cm |
| Depth | 5 cm |
| Height | 5 cm |
| Weight | 0.04 kg |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 960770 |
| EUROLITE EDX-4 DMX RDM LED Dimmer Pack | |
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| Output power | Max. 200 W |
| Max. 800 W | |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | 4 x safety contact (F), hinged lid mounting version fused |
| 1 x P-Con (gray), mounting version Bypass | |
| Device fuse | 5 x 20 mm, F 6 A fuse replaceable |
| Power output fuse per channel | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| DMX channels | 1; 4; 6 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) |
| DMX output | 3-pin XLR (F) |
| Control | RDM; stand-alone; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Control channels | 4 |
| Flying points | 2 x M10 thread |
| Display type | LCD display |
| Status LED | Chanal level meter |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:21 cm |
| Depth | 29 cm |
| Height | 9 cm |
| Weight | 2.53 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!