Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x variable truss light and uplight with bright 4 x 8 W RGB+UV LED incl. case
EUROLITE LED TL-4 QCL RGB+UV Trusslight
Variable truss light and uplight with bright 4 x 8 W RGB+UV LED
- Compact and bright
- Perfect for ALUTRUSS 4 point system QUADLOCK
- Folding foot adjustable in 5 steps for flexible placement
- 4 LEDs 8 W high-power 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix)
- Color change adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 18 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; sound to light via microphone; IR remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); stand-alone
- Fixtures available for LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- With a beam angle of 13°
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended
ROADINGER TDV-1 Universal Case Pick
Universal case with flexible foam dividers
- With dividers
- High-quality workmanship with plastic 3 mm, black, imprinted
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 12mm with rounded edges
- Rugged carrying handle
- 3 chrome tip-over locks
- 2 high-quality spring locks with shut-off function
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED TL-4 QCL RGB+UV Trusslight
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x user manual
1 x ROADINGER TDV-1 Universal Case Pick
- 1 x case
Paraméterek
| Weight | 9.69 kg |
| EUROLITE LED TL-4 QCL RGB+UV Trusslight | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 15 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x 8 W high-power 4in1 QCL RGB/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 8 |
| DMX input | 1 x USB, type A |
| 1 x 3-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; sound to light via microphone; IR remote control; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); stand-alone |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR DELUXE; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Beam angle (1/2 peak) | 13° |
| Beam angle (1/10 peak) | 30° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | M10 thread |
| Display type | Monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Dimensions | Length:15.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 13.0 cm |
| Weight | 1.56 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.1 m |
| Color | Black |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER TDV-1 Universal Case Pick | |
| Maximum load | 25 kg |
| Aluminum profile frames | 12 mm |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Stop hinge | 3 pc/pcs |
| Lock | Spring lock:2 pc/pcs with shut-off function |
| Material | Plastic, 3 mm |
| Color | Black, imprinted |
| Inside dimensions | 52 cm x 28.5 cm x 20 cm |
| Dimensions | Width:54 cm |
| Depth | 31 cm |
| Height | 26 cm |
| Weight | 3.45 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!