Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED floor spot with RGB/WW color mixing
EUROLITE LED Silent Par 6 QCL floor bk
- 14350 lux at 1 m
- 6 LEDs 8 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix)
- Color blend stepless; color change adjustable; color fade adjustable; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- Direct color selection for 25 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); master/slave function; sound to light via microphone
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 16°
- With double bracket; with mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; theater; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 4x SILENT PAR 6 QCL FLOOR
Trunk case, HIGHLINE version
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, black
- Interior with felt cover
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 3 hinged, chromium plated case handles
- 4 x rubber feet
- Branded hardware
- Made in Europe
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED Silent Par 6 QCL floor bk
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 17.20 kg |
| EUROLITE LED Silent Par 6 QCL floor bk | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 45 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 8 W 4in1 QCL RGB/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1.5 - 30 Hz |
| DMX channels | 6; 11 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX via USB (optional); master/slave function; sound to light via microphone |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 23500 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 16° |
| Beam angle (1/10 peak) | 29° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Double bracket |
| Mounting bracket | |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:14.3 cm |
| Width | 17.7 cm |
| Height | 21.1 cm |
| Weight | 2.15 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø10mm |
| Material | Metal, 1.5 mm |
| XLR cable | |
| Cable length | Approx. 2 m |
| Color | Black |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x SILENT PAR 6 QCL FLOOR | |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 3 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Black |
| Device compartment | 15 cm x 14 cm x 20 cm |
| Accessory compartment | 11 cm x 30 cm x 21 cm |
| Inside dimensions | 44 cm x 30 cm x 21 cm |
| Dimensions | Width:48.5 cm |
| Depth | 35 cm |
| Height | 30 cm |
| Weight | 8.60 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!