Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
4x compact spotlight with 12 x 1 W LED in RGBW including black soft bag
EUROLITE LED PARty Spot
Compact spotlight with 12 x 1 W R/G/B/W LED and DMX control
- 12 LEDs 1 W SMD 8072 R/G/B/W
- Color blend stepless; color change programs; pulse effect adjustable; Dimmer electronic
- Strobe effect
- 7 integrated show programs
- Direct color selection for 18 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- For application areas such as: Decoration; mobile djs / entertainer; party room
- Application possibility: Suspended; on stand
EUROLITE SB-4 Soft Bag L
Black soft bag for up to 4 devices, 320 x 320 x 200 mm
- Practical transport bag offers enough space for several lighting effects and accessories
- With dividers
- With 2 Outside pockets
- With 4 device compartments
- High-quality workmanship with nylon , black, water repellent
- Interior with foam padding
cover with foam padding - 2 carrying straps
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED PARty Spot
- 1 x light effect
- 1 x mounting bracket
- 2 x screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
1 x EUROLITE SB-4 Soft Bag L
- 1 x bag
Paraméterek
| Weight | 2.22 kg |
| EUROLITE LED PARty Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 15 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class II |
| Power connection | Fixed power supply cord with Euro plug |
| Cable construction | 2 x 0.75 mm² H03VVH2-F |
| Cable length | Approx. 0.9 m |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 12 x 1 W SMD 8072 R/G/B/W |
| DMX channels | 6 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; LED EASY OPERATOR 4x4; LED EASY OPERATOR 4x6; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 10° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:15 cm |
| Depth | 9 cm |
| Height | 16 cm |
| Weight | 0.43 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø12mm; 2 x Ø8mm |
| Material | Metal, 1 mm, painted |
| Color | Black, matte |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-4 Soft Bag L | |
| Maximum load | 25 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon |
| Color | Black, water repellent |
| Compartment dimensions | 15 cm x 15 cm x 20 cm |
| Inside dimensions | 31 cm x 34 cm x 20 cm |
| Dimensions | Width:32 cm |
| Depth | 41 cm |
| Height | 20 cm |
| Weight | 0.52 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!