Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED light effect bar with WW/CW COB LEDs, incl. IR remote control
EUROLITE LED CBB-2 WW/CW Fairlight
- 2 LEDs 50 W COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW (homogenous color mix)
- Dimmer electronic
- Strobe effect
- Integrated show programs
- Direct color selection for 27 preset colors
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; IR remote control; quick select potentiometer for brightness and color temperature; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 40°
- Variable color temperature 2400 K - 5000 K
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; Trade fair and shop fitting; theater; video and photography
ROADINGER Flightcase 4x LED CBB-2WW/CW fairlight
- High-quality workmanship with birch multiplex 6.5 mm, dark brown, laminated
- Branded hardware
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
4 x EUROLITE LED CBB-2 WW/CW Fairlight
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 25.07 kg |
| EUROLITE LED CBB-2 WW/CW Fairlight | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 80 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 2 x 50 W COB (chip-on-board) 2in1 BCL CW/WW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 4; 6 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | 1 x cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; IR remote control; quick select potentiometer for brightness and color temperature; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 40° |
| Beam angle (1/10 peak) | 75° |
| Color temperature | 2400K - 5000K adjustable |
| Color rendering index (CRI) | 94 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Warm white (WW) 1m:928 lx, 3m:123 lx, 6m:36 lx |
| Cold white (CW) 1m | 1662 lx, 3m:220 lx, 6m:65 lx |
| All 1m | 2522 lx, 3m:331 lx, 6m:97 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Metal; aluminum casting; plastic |
| Dimensions | Width:26.6 cm |
| Depth | 16.95 cm |
| Height | 19.4 cm |
| Weight | 3.57 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Barndoor | |
| Material | Metal, 0.8 mm |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø11mm; 2 x Ø8mm |
| Material | Metal, 2.5 mm |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 4x LED CBB-2WW/CW fairlight | |
| Maximum load | 50 kg |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 6.5 mm |
| Color | Dark brown, laminated |
| Device compartment | 28 cm x 15.5 cm x 24 cm |
| Inside dimensions | 66.5 cm x 35 cm x 24 cm |
| Accessory compartment | 10.5 cm x 35 cm x 24 cm |
| Weight | 10.80 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!