Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED moving head beam with color wheel, static gobo wheel, prism and focus
- Positioning within
EUROLITE LED TMH-B90 Moving Head Beam
- 1 LED 90 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Positioning within 540° PAN, 200° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Color wheel; gobo wheel with static gobos; focus motor-driven; prism 8-fold rotating; frost filter
- Dimmer electronic
- Beam effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with static gobos, 13 gobos und open
shake effect - Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; EASY SHOW 3; Light´J
- Flicker-free
- With a beam angle of 3°
- Good color rendering index (CRI)
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; mobile djs / entertainer
- Application possibility: Standing; suspended
ROADINGER Flightcase 2x TMH-S90/H90/B90
Trunk case with castors
- For optimal security
- With 2 device compartments
- High-quality workmanship with plywood multi-layer glued 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
cover with foam padding - Aluminum profile frames 30mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks with shut-off function; 2 high-quality butterfly locks
- Castors
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED TMH-B90 Moving Head Beam
- 1 x moving light
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x safety eyelet
Paraméterek
| Weight | 26.25 kg |
| EUROLITE LED TMH-B90 Moving Head Beam | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 125 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 90 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Max. TILT movement | 200° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 2 - 20 Hz |
| Equipment | Color wheel; gobo wheel with static gobos; focus motor-driven; prism 8-fold rotating; frost filter |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 13 gobos und open |
| Shake effect | |
| DMX channels | 14 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; master/slave function; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; EASY SHOW 3; Light´J |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 3° |
| Color rendering index (CRI) | 80 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Cold white (CW) 3m:33839 lx, 6m:10454 lx |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Width:25.5 cm |
| Depth | 20.5 cm |
| Height | 33.0 cm |
| Weight | 6.55 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 2x TMH-S90/H90/B90 | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 30 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs with shut-off function; butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | Castors |
| Material | Plywood multi-layer glued, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 20 cm x 26 cm x 37 cm |
| Accessory compartment | 9.5 cm x 26 cm x 37 cm |
| Dimensions | Width:57 cm |
| Depth | 31 cm |
| Height | 54 cm |
| Weight | 13.15 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!