Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2x surface light with 360 cold white LEDs and DMX including PRO flightcase
EUROLITE LED PLL-360 6000K Panel
Surface light with 360 cold white (CW)LEDs and DMX
- Energy-saving, durable and environmentally friendly
- Frost filter provides a soft, homogeneous light
- 4 barn doors to avoid blinding the audience and for protection during transport
- Slim, rugged metal housing
- Dimmable
- 360 LEDs 0.5 W SMD 2835 cold white (CW)
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via quick select potentiometer for brightness; DMX; master/slave function
- Fixtures available for Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rugged carrying handle
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Various versions available
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 2x LED PLL-360
Trunk case, PRO version
- With accessory compartment
- With 2 device compartments
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, dark brown, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- Branded hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED PLL-360 6000K Panel
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Paraméterek
| Weight | 23.00 kg |
| EUROLITE LED PLL-360 6000K Panel | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 130 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| Lamp specification | Dimmable |
| LED type | 360 x 0.5 W SMD 2835 cold white (CW) |
| DMX channels | 3 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Quick select potentiometer for brightness; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light´J; LED PC-Control 512; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 120° |
| Color temperature | 6000K |
| Color rendering index (CRI) | 94 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Warm white (WW) 3m:498 lx, 6m:148 lx |
| Lamp life | 50000 h |
| Luminous flux | 9937 lm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Carrying handle | 1 pc/pcs |
| Dimensions | Width:57 cm |
| Depth | 12 cm |
| Height | 31 cm |
| Weight | 6.10 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1056097 |
| ROADINGER Flightcase 2x LED PLL-360 | |
| Maximum load | 50 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Use of brands | Branded hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm; birch multiplex |
| Color | Dark brown, laminated |
| Accessory compartment | 61 cm x 10.5 cm x 26 cm |
| Device compartment | 57 cm x 8 cm x 26 cm |
| Inside dimensions | 61 cm x 26 cm |
| Dimensions | Width:65 cm |
| Depth | 37 cm |
| Height | 48 cm |
| Weight | 10.80 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!