Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2x PRO profile spotlight with 100 W 4in1 LED including PRO flightcase
EUROLITE LED PFE-100 RGBW Profile Spot
PRO profile spotlight, 100 W 4in1 LED (RGBW), zoom, shutter blades
- 1 LED 100 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW
- Focus manual
- Dimmer electronic; color blend stepless; color change adjustable; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light Captain
- With mounting bracket
- OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; video and photography; theater; rental
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 2x PFE-100/120
Trunk case with castors, PRO version
- With accessory compartment
- With 2 device compartments
- High-quality workmanship with birch multiplex 7 mm, black, laminated
- Interior with foam padding
- Aluminum profile frames 25mm with rounded edges
- 4 hinged, chromium plated case handles
- 2 chrome tip-over locks
- 2 high-quality butterfly locks
- 4 x castors with 2 locking brakes
- 4 x built-in stacking trays in the cover
- PENN Hardware
- Made in Europe
- For further information about this product, please refer to the Data Sheet under "Downloads"
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED PFE-100 RGBW Profile Spot
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x filter frame
- 1 x plug (male)
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 50.90 kg |
| EUROLITE LED PFE-100 RGBW Profile Spot | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 100 W COB (chip-on-board) 4in1 QCL RGBW |
| Flash rate | 0.5 - 10 Hz |
| Equipment | Focus manual |
| DMX channels | 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light Captain |
| PWM frequency | 2300 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 14 - 41° |
| Beam angle (1/10 peak) | 14 - 41° |
| Lamp life | 50000 h |
| Luminous flux | 11500 lm |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | OLED display |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø13mm |
| Material | Aluminum casting; metal |
| Dimensions | Length:61.5 cm |
| Width | 28 cm |
| Height | 42 cm |
| Weight | 11.10 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1243754 |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø12mm |
| Material | Aluminum casting, 7 mm |
| Filter frame | |
| Diameter mounting holes | 4 x Ø18mm |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Color | Black, matte |
| Dimensions | Width:19.5 cm |
| Height | 20.5 cm |
| Diameter | Ø 15.8 cm |
| Plug (male) | |
| Color | White; blue |
| ROADINGER Flightcase 2x PFE-100/120 | |
| Maximum load | 100 kg |
| Aluminum profile frames | 25 mm |
| Case handle | 4 pc/pcs |
| Stop hinge | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x castors with 2 locking brakes |
| 4 x built-in stacking trays in the cover | |
| Use of brands | PENN Hardware |
| Material | Birch multiplex, 7 mm |
| Color | Black, laminated |
| Device compartment | 34 cm x 29 cm x 56 cm |
| Accessory compartment | 69 cm x 10.5 cm x 60 cm |
| Inside dimensions | 69 cm x 40 cm x 62 cm |
| Dimensions | Width:73 cm |
| Depth | 44.5 cm |
| Height | 88 cm |
| Weight | 26.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!