Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED beam effect with cold white 80 W COB LED and gobo wheel
EUROLITE LED CAT-80 Beam Effect
- 3 different motion axes
- Rotating faceted mirror inside
- Rotating and swiveling mirror cylinder
- Generates countless moving patterns in the room
- 1 LED 80 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Gobo wheel with static gobos; focus manual
- Dimmer electronic
- Mirror cylinder effect; strobe effect
- Rainbow effect with adjustable speed
- Gobo wheel with static gobos, 9 color gobos and open
- The device is cooled by cooling fan
- Control via stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light´J; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief
- Flicker-free
- OLED display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; party room; mobile djs / entertainer; rental; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Suspended; on stand
ROADINGER Flightcase 2 x CAT-80 Beam Effect
Trunk case
- With 2 device compartment
- With 1 accessory compartment
- Interior with foam padding
cover with foam padding - 2 hinged, chromium plated case handles
- 2 high-quality butterfly locks
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED CAT-80 Beam Effect
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x XLR cable
1 x ROADINGER Flightcase 2 x CAT-80 Beam Effect
- 1 x case
Paraméterek
| Weight | 15.46 kg |
| EUROLITE LED CAT-80 Beam Effect | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 110 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 80 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 0 - 25 Hz |
| Equipment | Gobo wheel with static gobos; focus manual |
| Color generation | Rainbow effect with adjustable speed |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 9 color gobos and open |
| DMX channels | 7 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | Stand-alone; master/slave function; sound to light via microphone; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain; EASY SHOW 2; EASY SHOW 3; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Housing color | Black |
| Display type | OLED display |
| Dimensions | Width:29.0 cm |
| Depth | 18.5 cm |
| Height | 31.5 cm |
| Weight | 3.08 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| ROADINGER Flightcase 2 x CAT-80 Beam Effect | |
| Maximum load | 50 kg |
| Case handle | 2 pc/pcs |
| Lock | Butterfly lock:2 pc/pcs |
| Color | Black, laminated |
| Accessory compartment | 11 cm x 36.5 cm x 36 cm |
| Device compartment | 29 cm x 16 cm x 35 cm |
| Dimensions | Width:47.5 cm |
| Depth | 41.5 cm |
| Height | 42.5 cm |
| Weight | 9.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!