Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
2x Spotlight bar with 6 x 4 W 4in1 LED including soft bag
EUROLITE LED BAR-6 QCL RGBA Bar
LED bar (59cm) with 6 x 4 watt 4in1 QCL RGBA LED
- 6 LEDs 4 W high-power 4in1 QCL RGBA (homogenous color mix)
- Color change adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless
- Strobe effect
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional)
- Fixtures available for LED PC-Control 512; Light´J; Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 17°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
EUROLITE SB-205 Soft Bag
Universal softbag
- Ideal for e.g. LED bars with 50 cm length and accessories
- With divider
- With 2 device compartments
- High-quality workmanship with nylon , black
- Interior with foam padding
- 2 carrying straps
Scope of delivery
2 x EUROLITE LED BAR-6 QCL RGBA Bar
- 1 x light effect
- 2 x mounting bracket
- 1 x power cord
- 2 x knurled screw
- 2 x washer
- 1 x user manual
Paraméterek
| Weight | 7.00 kg |
| EUROLITE LED BAR-6 QCL RGBA Bar | |
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 15 W |
| IP classification | IP20 |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x IEC connector (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 6 x 4 W high-power 4in1 QCL RGBA (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 5; 6; 9 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution (optional); CRMX by LumenRadio (optional) |
| Fixtures available for | LED PC-Control 512; Light´J; Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 17° |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Material | Aluminum; metal |
| Dimensions | Length:59 cm |
| Depth | 6.5 cm |
| Height | 10 cm |
| Weight | 1.75 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Photobiological safety | Risk Group 0 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 1 x Ø20mm; 1 x Ø8mm; 2 x Ø7mm |
| Material | Metal, 2 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 0.75 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.2 m |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
| EUROLITE SB-205 Soft Bag | |
| Maximum load | 25 kg |
| Carrying strap | 2 pc/pcs |
| Material | Nylon, water repellent |
| Color | Black |
| Dimensions | Width:57.5 cm |
| Depth | 17 cm |
| Height | 12 cm |
| Weight | 0.30 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!