Leírás
PAR-16 housing with GX-5.3 socket for 12 V MR-16 lamp
- Mini spots for 50 mm cool beam lamps
- Detailed original reconstruction of the big stage spots
- Ideal for decoration purposes
- Control via plug and play
- For PAR 16
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; Trade fair and shop fitting; party room; restaurants, bars and hotels; advertisement/Shop window
- Silent operation
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 12V AC |
| Power consumption | Max. 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class III |
| Power connection | Fixed supply cord with open wires |
| Cable length | Approx. 0.25 m |
| Base | GX5.3 |
| Lamp type | Selectable |
| Color generation | Via color filter frame |
| Control | Plug and play |
| Housing color | White |
| Material | Aluminum |
| Slot for spot length | 8 cm x 8 cm |
| Dimensions | Length:17 cm |
| Width | 11 cm |
| Height | 13 cm |
| Weight | 0.21 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø10mm |
| Material | Aluminum, 3 mm |
| Filter frame | |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Length:7.8 cm |
| Width | 7.8 cm |
| Diameter | Ø 5.3 cm |
| Weight | 0.01 kg |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!