Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Fresnel spotlight, dim to warm, 170 W warm white/amber LED, CRI >90, quiet, DMX
- New LED technology that simulates the color temperature curve of a halogen lamp when dimming
- Rugged metal housing
- 1 LED 170 W COB (chip-on-board) Dim to warm (homogenous color mix)
- Exact 16 bit resolution at Dimmer
- Zoom motor driven
- Color blend stepless; Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable; dimmer curves adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by temperature-controlled fan
- Control via RDM; DMX
- Fixtures available for Light´J; Light Captain
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- With mounting bracket
- LCD display
- Rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x barndoor
- 1 x filter frame
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 150 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug included |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 170 W COB (chip-on-board) Dim to warm (homogenous color mix) |
| Flash rate | 1.6 - 12 Hz |
| Equipment | Zoom motor driven |
| DMX channels | 2; 6; 7 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version | |
| Cooling | Temperature-controlled fan |
| Control | RDM; DMX |
| Fixtures available for | Light´J; Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 3600 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 8 - 39° |
| Beam angle (1/10 peak) | 12 - 55° |
| Color rendering index (CRI) | 96 Ra |
| Luminous flux | 5093 lm |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Transport aid | Rubber feet |
| Material | Aluminum casting; metal |
| Slot for spot length | 20 cm x 20 cm |
| Dimensions | Length:45.7 cm |
| Width | 33.6 cm |
| Height | 39.8 cm |
| Weight | 9.40 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Energy efficiency class (A - G) | G |
| EPREL-Nr | 1243870 |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 5 x Ø10mm |
| Material | Aluminum casting, 6.5 mm |
| Power cord | |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H05VV-F |
| Cable length | Approx. 1.3 m |
| Barndoor | |
| Material | Aluminum, 1.5 mm; metal, 1 mm |
| Ring diameter | Outside:198 mm |
| Inside | 220 mm |
| Dimensions | Width:50.5 cm |
| Depth | 4.2 cm |
| Height | 50.5 cm |
| Filter frame | |
| Material | Aluminum, 1 mm |
| Dimensions | Width:22.5 cm |
| Height | 22.5 cm |
| Diameter | Ø 18 cm |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!