Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED color changer with 30 W LED, gobo and color wheel
- Compact design
- Beam reducer gobos make it perfect for illuminating mirror balls
- 1 LED 30 W COB (chip-on-board) cold white (CW)
- Color wheel; gobo wheel with static gobos; focus manual
- Dimmer electronic
- Gobo effect
- Color wheel with 7 dichroic filters plus open
half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions - Gobo wheel with static gobos, 4 gobos, 3 color dichros and open
shake effect - Integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX; sound to light via microphone; master/slave function; stand-alone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Light´J; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 12°
- With mounting bracket
- LCD display
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x mounting bracket
- 2 x screw
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 45 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IEC connector (M) mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 30 W COB (chip-on-board) cold white (CW) |
| Flash rate | 2 - 28 Hz |
| Equipment | Color wheel; gobo wheel with static gobos; focus manual |
| Color generation | Color wheel with 7 dichroic filters plus open |
| Half colors selectable, Rainbow effect with adjustable speed in both directions | |
| Gobos | Gobo wheel with static gobos, 4 gobos, 3 color dichros and open |
| Shake effect | |
| DMX channels | 6 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX; sound to light via microphone; master/slave function; stand-alone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Light´J; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 5500 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 12° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Length:17.5 cm |
| Width | 16.0 cm |
| Height | 21.5 cm |
| Weight | 2.12 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!