Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
3in1 LED bar with RGBW beam effects, color animations and stroboscope
- 14 LEDs 5 W SMD 3535 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
- 120 LEDs SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix)
- 180 LEDs SMD 5730 cold white (CW)
- Color blend stepless; running light adjustable; colors preset; Dimmer electronic; background color adjustable; color animations with two adjustable colors
- Strobe effect
- 7 integrated show programs
- Direct color selection for 38-42 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 10°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; mobile djs / entertainer; party room; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; wall mounting
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 120 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 14 x 5 W SMD 3535 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| 120 x SMD 5050 3in1 TCL RGB (homogenous color mix) | |
| 180 x SMD 5730 cold white (CW) | |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 9; 11; 17; 19 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; DMX |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | Beam 10° |
| Ambient light 120° | |
| Beam angle (1/10 peak) | Beam 20° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Dimensions | Length:100.0 cm |
| Depth | 6.7 cm |
| Height | 12.0 cm |
| Weight | 3.96 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!