Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED effect light with cold white COB LEDs and stroboscope
- 5 LEDs 15 W high-power cold white (CW)
LEDs controlled separately - Fan effect
- 3 integrated show programs
- The device is cooled by low-noise cooling fan
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain
- With a beam angle of 4°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; rental; mobile djs / entertainer
- Very quiet working noise
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x user manual
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x power cord
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | T 1 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 5 x 15 W high-power cold white (CW) |
| Flash rate | 0 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 3; 5; 9 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Low-noise cooling fan |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Beam angle (1/2 peak) | Beam 4° |
| Multi beam effect 90° | |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Width:39 cm |
| Depth | 25 cm |
| Height | 18 cm |
| Weight | 3.33 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!