Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED beam bar with narrow beam SMD LEDs (RGB) and pixel control
- 40 LEDs 3 W SMD 3535 3in1 TCL RGB
LEDs controlled separately - Dimmer electronic; color blend stepless; color animations with two adjustable colors; program speed adjustable
- Beam effect
- 30 integrated show programs
- Direct color selection
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; sound to light; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 2°
- With mounting bracket
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; mobile djs / entertainer; theater
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
Scope of delivery
- 1 x light effect
- 1 x power cord
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 65 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Device fuse | T 5 A fuse fix in power supply |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 40 x 3 W SMD 3535 3in1 TCL RGB |
| Flash rate | 0.7 - 22 Hz |
| DMX channels | 3; 11; 120 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light; master/slave function; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 12300 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 2° |
| Beam angle (1/10 peak) | 5 |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Dimensions | Length:100.5 cm |
| Depth | 8.0 cm |
| Height | 11.5 cm |
| Weight | 3.25 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!