Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
PRO profile spotlight, warm white 200 W LED, zoom, shutter blades, CRI >95
- 1 LED 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Zoom manual; focus manual
- Dimmer electronic; Dimmer speed (step response) adjustable
- Strobe effect
- The device is cooled by cooling fan
- Control via DMX; stand-alone
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- Very high color rendering index (CRI)
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Stage; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; theater; rental; video and photography
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x plug (male)
- 1 x filter frame
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 135 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | P-Con (gray), mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| Flash rate | 3.5 - 29 Hz |
| Equipment | Zoom manual; focus manual |
| DMX channels | 3 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Cooling fan |
| Control | DMX; stand-alone |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 2300 Hz |
| Beam angle (1/2 peak) | 14 - 41° |
| Beam angle (1/10 peak) | 14 - 41° |
| Color temperature | 3157K |
| Color rendering index (CRI) | 98 Ra |
| Lamp life | 15000 h |
| Luminous flux | 10188 lm |
| Housing color | Black |
| Display type | LCD display |
| Dimensions | Length:61.8 cm |
| Width | 33.1 cm |
| Height | 36.2 cm |
| Weight | 11.10 kg |
| Noise classification | Class 3 (clearly perceptible sounds) |
| Energy efficiency class (A - G) | F |
| EPREL-Nr | 1271171 |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!