Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
LED Neon Flex in RGB version
- Inexpensive economy version of the successful LED Neon Flex
- Lights just like conventional neon light and offers attractive advantages: easy installation, low power consumption, low maintenance costs, no fragile glass nature, and without potential shock hazard
- Built with optimally protected RGB LEDs in a full-plastic round tube
- Long life
- It is extremely flexible and can be bent in any radius as small as 4 cm
- No transformers required
- One roll contains 50 cutable pieces with 100 cm each
- Cut it on the cutting mark, connect the Controller Pro, fix the endpieces and your new neon light effect is ready to use
- After connection to the Controller Pro, a variegated play of colors via the internal programs is possible
- Controller Pro must be ordered separately
- Not compatible with standard version
- 30 LEDs 3in1 TCL RGB
- Control via stand-alone
- Suitable for outdoor use IP44
- For application areas such as: Clubs/dancing school; Trade fair and shop fitting; installation; restaurants, bars and hotels
- Silent operation
- Application possibility: Wall mounting
Scope of delivery
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 230 V AC, 50 Hz |
| IP classification | IP44 |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 30 x 3in1 TCL RGB |
| Control | Stand-alone |
| Lamps/meter | 30 pc/pcs |
| Power/meter | 15 W |
| Lamp distance | 33 mm |
| Cutting mark | 100 cm |
| Maximum connection | 66 meter |
| Dimensions | Length:100 cm |
| Depth | 2 cm |
| Height | 2.5 cm |
| Weight | 0.57 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!