Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Bar with 4 bright, warm white spots, QuickDMX port, IR remote control and bag
- Compact lightweight
- Spots can be turned 170° vertically and 340° horizontally
- 4 LEDs 15 W SMD 5050 warm white (WW)
4 spots controlled separately - Dimmer electronic
- Strobe effect
- 12 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via DMX; stand-alone; IR remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional)
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 5°
- Very high color rendering index (CRI)
- TV spigot
- With omega bracket
- Multicolor OLED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- For application areas such as: Clubs/dancing school; decoration; wedding/gala/events; Trade fair and shop fitting; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; video and photography; advertisement/Shop window
- Silent operation
- Application possibility: Suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 8 x frost filter
- 1 x remote control
- 1 x bag
- 1 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 50 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 2 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 4 x 15 W SMD 5050 warm white (WW) |
| DMX channels | 1; 3; 4; 5; 7; 8 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | DMX; stand-alone; IR remote control; master/slave function; sound to light via microphone; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional) |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 5° |
| 11° | |
| 24° | |
| Beam angle (1/10 peak) | 10° |
| 24° | |
| 43° | |
| Color temperature | 3200K |
| Color rendering index (CRI) | 91 Ra |
| Illuminance in Lux (lx) | Warm white (WW) 1m:16000 lx, 3m:1200 lx, 6m:350 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | TV spigot Ø 28mm |
| Omega bracket | |
| Display type | Multicolor OLED display |
| Dimensions | Width:51 cm |
| Depth | 12.1 cm |
| Height | 21.2 cm |
| Weight | 4.20 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!