Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Bar with 4 powerful 6in1 HCL RGBWA/UV spots, AirW wireless system (2.4 GHz), wireless remote control and transport bag
The KLS 3002 delivers enough output to be used not only in party environments but also on concert stages. Its color mixing is based on red, green, blue, white, amber, and UV. This allows for vibrant, punchy colors as well as rich orange tones, soft pastels, and impressive blacklight effects.As part of Eurolite's Air program, it features not only standard DMX control, but also an integrated wireless system. This enables system-wide control via a dedicated wireless remote, wireless master-slave operation and the use of an optional wireless foot switch.
- Crossbar with integrated DMX control unit and TV spigot for tripod installation
- Integrated AirW radio transceiver for wireless master/slave operation
- Adaptive frequency hopping ensures interference-free operation in the 2.4 GHz band
- 28 LEDs 12 W SMD 5050 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix)
4 spots controlled separately - With a beam angle of 15°
- Spot effect; UV effect; strobe effect
- Dimmer electronic; color fade adjustable; color change adjustable; color blend stepless; color selection; program selection; program speed adjustable; color macros
- Direct color selection for 20 preset colors
- 20 integrated show programs
- Control via stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; rotary dial for brightness; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); AirW; wireless Master/slave function; wireless remote control; wireless footswitch (optional)
- 3 buttons on the remote control for saving your own settings
- DMX fail mode (blackout; hold; full on; auto)
- Flicker-free
- Monochrome 4 digit 7-segment LED display
- With omega bracket
- Silent operation
- The device is cooled by passive convection cooling
- For application areas such as: Wedding/gala/events; clubs/dancing school; mobile djs / entertainer; restaurants, bars and hotels; rental
- Application possibility: Suspended; on stand
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Wireless remote control: operating range up to 30m in the open air
- AirW: operating range up to 70m with line-of-sight
- TV spigot
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x declaration of conformity
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x bag
- 2 x omega bracket
- 4 x knurled screw
- 4 x washer
- 1 x battery
- 1 x terminating plug (power)
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 245 W |
| IP classification | IP20 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via P-Con (blue), mounting version power supply cord with safety plug (provided) |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05VV-F |
| Cable length | 3 m |
| Power output | 1 x P-Con (gray), mounting version Bypass |
| 2 x IEC connector (F) mounting version fused | |
| Device fuse | 5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable |
| Power output fuse per channel | 5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 28 x 12 W SMD 5050 6in1 HCL RGBWA/UV (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.3 - 20 Hz |
| DMX channels | 2; 4; 6; 10; 24; 28; 32; 34 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| 1 x USB, type A | |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; sound to light via microphone; master/slave function; rotary dial for brightness; DMX; QuickDMX via USB (optional); W-DMX by wireless solution via USB (optional); CRMX by LumenRadio via USB (optional); AirW; wireless Master/slave function; wireless remote control; wireless footswitch (optional) |
| Projection | Flicker-free |
| Range | Wireless remote control:range up to 30m in the open air |
| AirW | range up to 70m with line-of-sight |
| Carrier frequency | 2.4 GHz |
| Modulation | GFSK |
| DMX fail mode | Blackout; hold; full on; auto |
| Beam angle | 15° |
| Beam angle (1/2 peak) | 15° multicolor |
| Beam angle (1/10 peak) | Spot 30° |
| Color temperature | 5700K |
| Housing color | Black matte |
| Attachment system | Pivot:1x TV spigot Ø 28mm |
| 2x omega bracket | |
| Display type | 1 x monochrome 4 digit 7-segment LED display |
| USB port | 1 x type A |
| Material | Metal, 1 mm, painted |
| Dimensions | Length:107.5 cm |
| Depth | 5.5 cm |
| Height | 28.7 cm |
| Weight | 11.30 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x 12 V 23AE alkaline manganese included |
| Carrier frequency | 433.92 MHz |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!