Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Silent IP65 spotlight with warm white 200 W LED, QuickDMX, CRI >90
- Integrated QuickDMX transceiver for wireless DMX control
- 1 LED 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW)
- Dimmer electronic
- 4 integrated show programs
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain; Colorchief
- Flicker-free
- With a beam angle of 30°
- Very high color rendering index (CRI)
- With omega bracket; with double bracket
- LCD display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Suitable for outdoor use IP65
- For application areas such as: Architecture; stage; wedding/gala/events; rental; theater; video and photography
- Silent operation
- Application possibility: Standing; suspended; on stand
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x power cord
- 1 x omega bracket
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 1 x user manual
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 110 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) power supply cord with safety plug (provided) |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 1 x 200 W COB (chip-on-board) warm white (WW) |
| DMX channels | 1; 2; 4 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; DMX; QuickDMX; IR remote control; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain; Colorchief |
| Projection | Flicker-free |
| Beam angle (1/2 peak) | 30° |
| Beam angle (1/10 peak) | 60° |
| Color temperature | 3000K |
| Color rendering index (CRI) | 93 Ra |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Omega bracket |
| Double bracket | |
| Display type | LCD display |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:25.1 cm |
| Depth | 27.2 cm |
| Height | 32.7 cm |
| Diameter | Ø 18.2 cm |
| Weight | 4.50 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Mounting bracket | |
| Diameter mounting holes | 2 x Ø18mm; 1 x Ø11mm |
| Material | Metal, 3 mm |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!