Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weather-proof moving head with bright 7 x 60W RGBW LEDs, rotating flower effect and pixel control
- 7 LEDs 60 W SMD 6065 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Positioning within 540° PAN, 205° TILT
- Auto position correction (feedback)
- Exact positioning (16 bit resolution)
- Lens rotation; zoom motor driven
- Color blend stepless; colors preset; pulse-width modulation variable
- Flower effect; strobe effect; wash effect
- The device is cooled by low-noise cooling fan at the base; temperature-controlled fan at the head
- Control via stand-alone; DMX; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- DMX fail mode (hold; zero values)
- With a beam angle of 2° - 55°
- With bracket with hinged hooks
- Multicolor LCD display
- 2 Rugged carrying handles
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 4 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Architecture; stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; theater; rental
- Very quiet working noise
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x moving light
- 1 x power cord
- 1 x user manual
- 1 x XLR cable
- 2 x hooks
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 450 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Fuse | 5 x 20 mm, T 5 A fuse replaceable |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 7 x 60 W SMD 6065 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Max. TILT movement | 205° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Max. PAN movement | 540° exact positioning (16 bit resolution) auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 1 - 20 Hz |
| Equipment | Lens rotation; zoom motor driven |
| DMX channels | 18; 26; 46 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| 5-pin XLR (M) mounting version IP | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| 5-pin XLR (F) mounting version IP | |
| Cooling | 2 x low-noise cooling fan at the base |
| 2 x temperature-controlled fan at the head | |
| Control | Stand-alone; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| DMX fail mode | Hold; zero values |
| Beam angle | 2° - 55° |
| Beam angle (1/2 peak) | 2 - 40° |
| Beam angle (1/10 peak) | 6 - 55° |
| Illuminance in Lux (lx) | Wide all 1m:12711 lx, 3m:1637 lx, 6m:502 lx |
| Wide red (R) 1m | 1723 lx, 3m:219 lx, 6m:66 lx |
| Wide green (G) 1m | 4408 lx, 3m:567 lx, 6m:174 lx |
| Wide blue (B) 1m | 881 lx, 3m:115 lx, 6m:36 lx |
| Wide cold white (CW) 1m | 6563 lx, 3m:846 lx, 6m:260 lx |
| Narrow all 1m | 58151 lx, 3m:56122 lx, 6m:15091 lx |
| Narrow red (R) 1m | 7843 lx, 3m:7537 lx, 6m:2014 lx |
| Narrow green (G) 1m | 19776 lx, 3m:19629 lx, 6m:5183 lx |
| Narrow blue (B) 1m | 2578 lx, 3m:2723 lx, 6m:987 lx |
| Narrow cold white (CW) 1m | 32586 lx, 3m:30257 lx, 6m:7920 lx |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x bracket with hinged hooks |
| Display type | Multicolor LCD display |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:34.5 cm |
| Depth | 23.5 cm |
| Height | 52.0 cm |
| Weight | 17.05 kg |
| Noise classification | Class 1 (very slight noise, suitable for noise-sensitive environments) depending on mode used |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!