Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Wi-Fi DMX interface for apps & programs like Light Captain
- Wi-Fi DMX interface for wireless lighting control from your tablet or PC
- Receives the control signals via the network and transmits them to the DMX line via cable
- Works with iOS and Android devices
- The apps' online fixture library is continuously updated and already includes more than 300 Eurolite and Futurelight fixtures - easily add new ones via the fixture profile editor
- Control via DMX; Light´J app; Wi-Fi; Light Captain App; QuickDMX via USB (optional)
- Configuration via integrated webserver
- Access point and infrastructure mode
- Internal memory for 1 DMX scene
- DMX feed-through and merge capability
- Can transmit up to 512 DMX channels
- Mounting kits for racks, desks and truss systems available as an option
- Operating range up to 60m in the open air
- Operating range up to 30m in buildings
- 2.4 GHz license-free worldwide
- Multicolor TFT display
- Built with NEUTRIK connector
- The device can be connected via RJ-45 etherCON (F) mounting version to the PC in connection with f.e. FreeStyler, DMXControl 3, PC_DIMMER, Lightkey (MAC)
- Made in Germany
- Silent operation
- For application areas such as: Clubs/dancing school; wedding/gala/events; stage; theater; mobile djs / entertainer; Trade fair and shop fitting; rental; video and photography
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x external mains adapter
- 1 x USB cable
- 1 x user manual
- 1 x antenna
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| 5V DC 1000 mA | |
| IP classification | IP20 |
| Wi-Fi | Standard:IEEE 802.11 b/g/n |
| DMX channels | Output 512 |
| DMX input | 1 x 3-pin XLR (M) mounting version |
| DMX output | 1 x 3-pin XLR (F) mounting version |
| Network connection | Protocol:Art-Net 3 via RJ-45 etherCON (F) mounting version, 10 Mbit/s |
| Standard | IEEE 802.3u |
| Control | DMX; Light´J app; Wi-Fi; Light Captain App; QuickDMX via USB (optional) |
| Range | Range up to 60m in the open air |
| Range up to 30m in buildings | |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Antenna gain | 2 dBi |
| Display type | Multicolor TFT display |
| USB port | Type C, 1 A |
| Use of brands | Built with NEUTRIK connector |
| Color | Black |
| PC connect | F.e. FreeStyler, DMXControl 3, PC_DIMMER, Lightkey (MAC) via RJ-45 etherCON (F) mounting version |
| Dimensions | Width:20 cm |
| Depth | 8 cm |
| Height | 4.1 cm |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!