Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Weatherproof (IP65) bar with RGBW color mixing and pixel control, incl. IR remote control
This weatherproof bar delivers versatile pixel effects across a length of 106.5 centimeters. It features 18 individually controllable LEDs with RGBW color mixing, enabling creative lighting designs. For easier operation, reduced DMX modes with fewer pixels are also available.With an IP65 rating, the bar is suitable for both permanent installations and outdoor events, even in heavy rain.Thanks to its fanless design, it operates whisper-quiet and prevents dust from entering the unit, making it an excellent choice for many indoor installation scenarios as well.
- 18 LEDs 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
LEDs controlled separately - Dimmer electronic; color change adjustable
- Wash effect; strobe effect
- 12 integrated show programs
- Direct color selection for 19 preset colors
- The device is cooled by passive convection cooling
- Control via stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function
- Flicker-free
- DMX fail mode (blackout; hold; full on; static; auto)
- With a beam angle of 18°
- With mounting bracket; with bracket for floor use
- 4 digit 7-segment LED display
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Clubs/dancing school; stage; restaurants, bars and hotels; installation
- Silent operation
- Application possibility: Suspended
- Fixtures available for Light Captain
Scope of delivery
- 1 x spotlight
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 1 x remote control
- 1 x battery
- 2 x mounting bracket
- 2 x screw
- 4 x washer
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 75 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.0 mm² H05RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 18 x 8 W SMD 9080 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) |
| Flash rate | 0.5 - 24 Hz |
| DMX channels | 3; 4; 6; 9; 22; 24; 36; 72 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| Cooling | Passive convection cooling |
| Control | Stand-alone; IR remote control; DMX; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 4100 Hz |
| DMX fail mode | Blackout; hold; full on; static; auto |
| Beam angle | 18° |
| Beam angle (1/2 peak) | 18° |
| Beam angle (1/10 peak) | 38° |
| Lamp life | 50000 h |
| Housing color | Black |
| Attachment system | Mounting bracket |
| 2x bracket for floor use | |
| Display type | 4 digit 7-segment LED display |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:106.5 cm |
| Depth | 13.3 cm |
| Height | 21.0 cm |
| Weight | 6.40 kg |
| Noise classification | Class 0 (no noise at all) |
| Remote control | |
| Battery | 1 x button cell 3.0 V CR2025 lithium manganese built-in |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!