Ha részletfizetéssel vásárolná meg a terméket, helyezze a kosárba, majd a fizetési módnál jelölje be a Cofidis expressz online áruhitelt.
Leírás
Outdoor spotlight (IP65) with tilt motor for strobe, blinder and matrix effects
- 126 LEDs 3 W SMD 3535 cold white (CW)
7 segments controlled separately - 588 LEDs 0.25 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix)
14 segments controlled separately - Positioning within 200° TILT
- Dimmer
- Color macros adjustable; Dimmer electronic; color blend stepless; program speed adjustable; program selection adjustable; color animations with two adjustable colors
- Ambient effect; strobe effect; Blinder effect
- 46 integrated show programs
- The device is cooled by cooling fan at the base; temperature-controlled fan at the head
- Control via DMX; RDM; stand-alone; master/slave function
- Fixtures available for Light Captain
- Flicker-free
- With a beam angle of 120°
- With omega bracket
- Multicolor TFT display
- 2 Rugged carrying handles
- 4 x rubber feet
- Mains input and output for power linking up to 8 units
- Built with SEETRONIC connector
- Suitable for outdoor use IP65
- With pressure compensation membrane
- For application areas such as: Stage; clubs/dancing school; wedding/gala/events; rental
- Application possibility: Standing; suspended
Scope of delivery
- 1 x device
- 1 x user manual
- 1 x power cord
- 2 x omega bracket
Manuals
ManualsParaméterek
| Power supply | 100-240 V AC, 50/60 Hz |
| Power consumption | 365 W |
| IP classification | IP65 |
| Protection class | Protection class I |
| Power connection | Mains input via IP T-Con (M) mounting version power supply cord with safety plug |
| Cable construction | 3 x 1.5 mm² H07RN-F |
| Power output | IP T-Con (F) mounting version |
| Lamp type | LED lamp |
| LED type | 126 x 3 W SMD 3535 cold white (CW) |
| 588 x 0.25 W SMD 5050 4in1 QCL RGBW (homogenous color mix) | |
| Max. TILT movement | 200° positioning auto position correction (feedback) |
| Flash rate | 0.5 - 17 Hz |
| Equipment | Dimmer |
| DMX channels | 8; 9; 11; 12; 17; 18; 71 |
| DMX input | 3-pin XLR (M) mounting version IP |
| 1 x 5-pin XLR (M) mounting version IP | |
| DMX output | 3-pin XLR (F) mounting version IP |
| 1 x 5-pin XLR (F) mounting version IP | |
| Cooling | 1 x cooling fan at the base |
| 2 x temperature-controlled fan at the head | |
| Control | DMX; RDM; stand-alone; master/slave function |
| Fixtures available for | Light Captain |
| Projection | Flicker-free |
| PWM frequency | 4100 Hz |
| Beam angle | 120° |
| Beam angle (1/2 peak) | Matrix effect 120° |
| Beam angle (1/10 peak) | Matrix effect 170° |
| Housing color | Black |
| Attachment system | 2x omega bracket |
| Display type | Multicolor TFT display |
| Carrying handle | 2 pc/pcs |
| Transport aid | 4 x rubber feet |
| Use of brands | Built with SEETRONIC connector |
| Material | Aluminum casting |
| Dimensions | Width:52.5 cm |
| Depth | 14.0 cm |
| Height | 33.5 cm |
| Weight | 12.85 kg |
| Noise classification | Class 2 (slight noise) |
| Legal specifications | |
| Special product | Not designed for household room illumination |
| Intended use | Show effect lighting |
Youtube videók
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!